Prague symphonic ensable
logo PSE

Prague Symphonic Ensemble (PSE)

PSErtxt14292.jpg

Působí v nahrávacích studiích i slavných koncertních sálech, hudebníci Prague Symphonic Ensemble vás zvou ke sdílení úžasných momentů ve skvělých klasických dílech, operách, nejkrásnějších filmových melodiích nebo v současném umění. Prague Symphonic Ensemble je orchestr širokých možností, spojující nejlepší hudebníky Prahy, smělost a virtuozitu. Prague Symphonic Ensemble, orchestr s unikátním zvukem!

Jérôme Kuhn, šéf dirigent

jeromertxt14382.jpg

Jérôme Kuhn je uměleckým vedoucím Prague Symphonic Ensemble a Ensemble Vocal de Villars-sur-Glâne. Od roku 2018 je také pravidelným hostujícím dirigentem NOF - Nouvel Opéra Fribourg. Dříve byl hudebním ředitelem Opéra Louise (2011-2017).

Na operním jevišti se prosadil v současném repertoáru pařížskou premiérou opery Powder Her Face Thomase Adèse, kterou ocenily deníky Le Monde, Télérama a France Info, a operou The Importance of Being Earnest Geralda Barryho. Tiskem a kritikou oceňovaná inscenace byla vysílána na kanálu OperaVision.

Předtím dirigoval pařížskou premiéru Šostakovičovy operety Moskevský ráj v Théâtre de l'Athénée Louis-Jouvet. Mezi další úspěchy současné opery patří švýcarská premiéra Sněhurky Mariuse Felixe Langeho.

V sezóně 22/23 bude debutovat v Theater Magdeburg německou premiérou Alenčina dobrodružství v podzemí Geralda Barryho a bude dirigovat dvojprogram La Voix humaine (Poulenc) a L'Heure espagnole (Ravel) pro NOF - Nouvel Opéra Fribourg. Na Akademii staré hudby se vrátí také s Mozartovou Velkou mší in C.

V oblasti hudebního divadla se Jérôme Kuhn podílel na následujících inscenacích: Teenage Bodies v Londýně, Curychu a Fribourgu a Sholololo! v Londýně a na festivalu Belluard ve Fribourgu. Diriguje také Schumannův klavírní koncert v pořadu Ouvertüre a spolupracuje s klavíristou Teo Gheorghiu.

Jérôme Kuhn spolupracoval ve Švýcarsku, Francii, Anglii, Německu a České republice s řadou orchestrů, jako je Akademie staré hudby, Orchestre de Chambre fribourgeois, Nouvel Ensemble Contemporain NEC de la Chaux-de-Fonds a Pražská komorní filharmonie.

Aktivně se věnuje nahrávání, spolupracuje na produkcích Netflix a HBO ve studiích La Seine Musicale v Paříži, AIR Studios v Londýně a Smecky Music Studios v Praze.

Jérôme Kuhn je vystudovaný klavírista a držitel "Prix de Musique Contemporaine" Haute école de musique Lausanne-Fribourg.

Jiří Šesták, umělecký ředitel

jirkartxt14387.jpg

Jiří Šesták (1980) vystudoval Pražskou Konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Během studií se úspěšně účastnil řady hudebních soutěží (1997 – 2. cena v Chomutovské hudební soutěži, 1997 – 1. cena v soutěži konzervatoří ČR, 1998 a 1999 – 1. cena v soutěži Duškovy komorní hudby). Získal stipendia nadace Český hudební fond, nadace Život umělce, nadace Bohuslava Martinů a je také držitelem ceny Yamaha music foundation. Od roku 1998 je prvním hobojistou orchestru Státní opery Praha. V roce 2013 spoluzaložil symfonický orchestr Prague Symphonic Ensemble, ve kterém působí jako umělecký ředitel a první hobojista.

Napište nám

captcha