Prague symphonic ensable
logo PSE

Miguelangelo Cavalcanti, baryton

Miguelangelo Cavalcanti, baryton

Miguelangelo Cavalcanti - sólista Opery Narodního divadla

Barytonista Miguelangelo Cavalcanti se narodil v Brazílii (Recife). Zpěv studoval v Recife, Karlsruhe, na Bachově akademii ve Stuttgartu, na Královské hudební akademii v Londýně a v Paříži. Ve studiích pokračoval u A. C. Mediny, E. Saque a G. Hornika. Získal ceny v soutěžích v St. Maria Rio Grande du Sul, ve Viotti Valsesia (Itálie) a v soutěži Alfreda Krause (Španělsko). V prvním stálém angažmá působil v Teatro Nacional de São Carlos v Lisabonu, kde debutoval jako Rinaldo vedle Teresy Berganzy. Na této scéně vystoupil v Rossiniho Lazebníku sevillském, Vilému Tellovi, v Bizetově Carmen, v Pucciniho Bohémě a Turandot, ve Verdiho Trubadúrovi atd. Byl stálým hostem v Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, v operních domech v Lipsku, Praze, Hamburku, Kolíně na Rýnem a Basileji, vystoupil v Bonnu na Festivalu věovanému L. Beethovenovi. Byl pozván do Singapuru a Macaa, (Turandot a Cosí fan tutte).

Spolupracoval s režiséry Peterem Konwitschnym, Pierem Luigim Pizzim, Paolo Trevisim, Martinem Kusejem a Christofem Loyem. V letech 1995–2001 byl  sólistou Opery v Grazu, kde nastudoval významné role v celé řadě oper (Kouzelná flétna, Così fan tutte, Don Giovanni, Figarova svatba, Tannhäuser, Zlato Rýna, Falstaff, Komedianti a Lucia di Lammermoor). V roce 2000 debutoval v Teatro Filarmonico ve Veroně jako Jochanaan ve Straussově Salome.

V letech 2004 až 2011 byl sólistou Státní opery Praha, kde zpíval mj. Schaunarda (Leoncavallova Bohéma), Escamilla (Carmen), Enrica (Lucia di Lammermoor), Amonasra (Aida), Germonta (La traviata), Monforta (Sicilské nešpory), Lunu (Trubadúr), Posu (Don Carlos). Scarpiu (Tosca), Rigoletta, Wolframa (Tanhäuser), Jochanaana (Salomé) atd. Nyní připravuje roli Nabucca, ve které bude debutovat na podzim 2015.

V Japonsku hostoval několikrát v operách Aida, La Traviata a Tosca, v Soulu v Koreji pak v operách Carmen a Samson a Dalila.

Od ledna 2012 je sólistou Opery Národního divadla. Kromě operního repertoáru věnuje zvláštní pozornost písňové tvorbě (Schubert, Brahms, Ravel), kantátám, oratoriím a mším (Bach, Händel, Haydn). V sezoně 2014/2015 vystupuje v těchto operách Aida La Traviata Carmen Salomé Rigoletto Tosca Turandot Tanhäuser

Ester Pavlů, mezzosopran

ester_pavlurtxt14910.jpg

Ester Pavlů je mladá česká mezzosopranistka, která se řadí mezi výrazné osobnosti české operní scény. Mezi její úspěchy patří třetí místo na mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka a účinkování ve Státní opeře Praha v inscenaci opery Tři Pintové v roli Laury.

V prosinci 2013 se představila jako sólistka Prague Symphonic Ensemble (PSE) v představení Mystére de Noël v Grand Théâtre du Puy du Fou ve Francii pod vedením Jérôme Kuhna.

Ester Pavlů je absolventkou Pražské konzervatoře, kde studovala pod vedením Luďka Löbla a studentkou Akademie múzických umění v Praze ve třídě Heleny Kaupové. Absolvovala pěvecké kurzy u Petera Dvorského, Dony D. Vaughn, Olivery Miljakovic, Dmitrije Vdovina, Aprile Millo, Carol Issac. Pravidelně navštěvuje mistrovské kurzy dirigenta Richarda Heina a Enrica Dovica.

Od roku 2012 spolupracuje s orchestrem Virtuosi di Praga, vystoupila na Mezinárodním hudebním festivalu Kutná Hora a Mezinárodním hudebním festivalu Jiřího Lobkowicze. Mezi její profilové role patří, Eboli (Don Carlo), Rosina (Lazebník sevillský), Laura (Tři Pintové), Elvira (Don Giovanní), Mercedes (Carmen), druhá dáma (Kouzelná flétna), Alisa (Lucia di Lammermoor), Lola (Cavaleria Rusticana) a Paulina (Piková dáma), druhá Žínka (Rusalka). Rovněž se věnuje písňové tvorbě zejména autorů Richarda Wagnera, Richarda Strausse, Gustava Mahlera a Petra Iljiče Čajkovského.

Jiří Šesták, hoboj

jirkartxt14387.jpg

Jiří Šesták (1980) vystudoval Pražskou Konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Během studií se úspěšně účastnil řady hudebních soutěží (1997 – 2. cena v Chomutovské hudební soutěži, 1997 – 1. cena v soutěži konzervatoří ČR, 1998 a 1999 – 1. cena v soutěži Duškovy komorní hudby). Získal stipendia nadace Český hudební fond, nadace Život umělce, nadace Bohuslava Martinů a je také držitelem ceny Yamaha music foundation. Od roku 1998 je prvním hobojistou orchestru Státní opery Praha. V roce 2013 spoluzaložil symfonický orchestr Prague Symphonic Ensemble, ve kterém působí jako umělecký ředitel a první hobojista.

Antonín Burda, housle

Burdartxt14865.jpg

Antonín Burda je absolventem Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze. Za studií se účastnil mnoha tuzemských i mezinárodních soutěží a kurzů (Hagai Shaham, Joshua Epstein, Jan Talich, Pavel Šporcl, Semion Yaroschevich).

Jako sólista spolupracoval s Talichovo komorní filharmonií, Filharmonií Hradec Králové, Plzeňskou filharmonií, Collegiem Gabriely Demeterové, Camerata Bohemia a Prague Symphonic Ensemble. V současné době působí jako koncertní mistr Filharmonie Hradec Králové a zástupce koncertního mistra v orchestru Státní opery.

Napište nám

captcha