prague symphonic ensemble

O nás

Prague Symphonic Ensemble (PSE)

Působí v nahrávacích studiích i slavných koncertních sálech, hudebníci Prague Symphonic Ensemble vás zvou ke sdílení úžasných momentů ve skvělých klasických dílech, operách, nejkrásnějších filmových melodiích nebo v současném umění. Prague Symphonic Ensemble je orchestr širokých možností, spojující nejlepší hudebníky Prahy, smělost a virtuozitu. Prague Symphonic Ensemble, orchestr s unikátním zvukem!

Jérôme Kuhn, šéf dirigent

Jérôme Kuhn - Prague Symphonic Ensemble

Jérôme Kuhn je uměleckým ředitelem Nouvel Opéra Fribourg (NOF), Prague Symphonic Ensemble a Ensemble Vocal de Villars-sur-Glâne. Předtím byl v letech 2011-2017 hudebním ředitelem Opéra Louise.

Na operní scéně exceloval nastudováním soudobého repertoáru, jako je Powder Her Face od Thomase Adèse (oceněný deníky Le Monde, Télérama a France Info) a Jak je důležité míti Filipa od Geralda Barryho, přičemž dirigoval pařížské premiéry těchto děl - druhá z nich byla rovněž vysílána na OperaVision. Mezi další operní úspěchy patří pařížská premiéra Šostakovičovy operety Moskva - Čerjomušky v Théâtre de l'Athénée Louis-Jouvet a švýcarská premiéra Sněhurky Mariuse Felixe Langeho.

V sezóně 22/23 debutoval v německém Theater Magdeburg německou premiérou Alenčina dobrodružství v podzemní říši od Geralda Barryho a s Nouvel Opéra Fribourg dirigoval dvojprogram Poulencova La voix humaine a Ravelova L'Heure espagnole. Vrátil se také ke spolupráci s Academy of Ancient Music, kde dirigoval Mozartovu Velkou mši c moll.

Jérôme Kuhn spolupracoval s mnoha orchestry po celé Evropě, například s Academy of Ancient Music, Orchestre de Chambre fribourgeois, Nouvel Ensemble Contemporain NEC de la Chaux-de-Fonds a Estonským komorním filharmonickým sborem.

Aktivní je také na poli nahrávání, spolupracuje na projektech pro produkce Netflix a HBO, nahrával v AIR Studios v Londýně, La Seine Musicale v Paříži, Smecky Music Studios v Praze.

Jako vystudovaný klavírista byl Jérôme Kuhn během svých studií držitelem "Prix de Musique Contemporaine" Haute école de musique Lausanne-Fribourg.

Jiří Šesták, umělecký ředitel

Jiří Šesták - Prague Symphonic Ensemble Jiří Šesták (1980) vystudoval Pražskou Konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Během studií se úspěšně účastnil řady hudebních soutěží, získal také stipendia nadace Český hudební fond, nadace Život umělce, nadace Bohuslava Martinů a je také držitelem ceny Yamaha music foundation. Od roku 1998 je prvním hobojistou orchestru Státní opery Praha. V roce 2013 spoluzaložil symfonický orchestr Prague Symphonic Ensemble, ve kterém působí jako umělecký ředitel a první hobojista.